X Andrzej Migrala pozdrawia z Boliwii i błogosławi!

Szczęść Boże całej parafii Glinianka!

Mija już dwa lata od mego wyjazdu do Boliwii. Mam na sercu wielki ciężar winy za tak długie milczenie. Ale ta Niedziela Misyjna zobligowała mnie do napisania kilku informacji na temat mojej pracy misyjnej.

Najpierw po przyjeździe do Wikariatu Apostolskiego w Beni (Boliwia) przez pięć miesięcy kontynuowałem naukę języka castellano i posługiwałem w stolicy departamentu w Trynidadzie, w parafii katedralnej. Po tym okresie biskup miejsca posłał mnie do parafii San Ramon, gdzie podjąłem funkcję proboszcza. Od marca 2023 roku prowadzę pracę duszpasterską w tej parafii, są to już tereny Puszczy Amazońskiej. Praca nie jest łatwa, wymaga czasem wielu wyrzeczeń, zrozumienia mentalności mieszkańców i dostosowania się do tutejszego klimatu tropikalnego. Z Bożą pomocą i modlitwą wielu osób, wszystko jest możliwe. Wiem, że i Wasza modlitwa mnie wspomagała i wspomaga. Dlatego chcę Wam serdecznie za nią podziękować. Z sentymentem wspominam ten czas kilku miesięcy, kiedy mogłem posługiwać w Waszej parafii, przygotowując się do pracy misyjnej.

Pozdrawiam Was serdecznie, w szczególności Ks. Piotra, proboszcza oraz Księży, którzy posługują w tej parafii.

Proszę Was wszystkich o modlitwę w intencji powołań misyjnych, ponieważ mamy tu wiele parafii bez kapłanów.

Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, błogosławi Waszą wspólnotę parafialną.

Ks. Andrzej Migrała, San Ramon, Boliwia.