XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023

• W zakrystii przyjmowane są Wypominki roczne i jednorazowe.

– wypominki roczne za naszych zmarłych, za których modlimy się w każdy I piątek miesiąca na porannej mszy św., następnie są wyczytywane imiona i nazwiska naszych bliskich.

– wypominki jednorazowe są odczytywane o 11.30 przed mszą św. na cmentarzu sprawowaną w intencji zmarłych 1 listopada oraz 2 listopada po mszy św. o godz. 10.00 wraz z różańcem.

Na stoliku z prasą znajdują się kartki do zapisania wypominek. W Uroczystość Wszystkich Świętych, będzie również możliwość zamówienia ich na cmentarzu.

• Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, które potrwa do 20.30.

• We wtorek nabożeństwo różańcowe o 17:15 odbędzie się na zewnątrz świątyni. Naszą modlitwą różańcową otoczymy nasz kościół modląc się za naszą Ojczyznę. Przynieśmy znicze, z nich również utworzymy różaniec, a następnie postawimy je w grocie Matki Bożej. Pamiętajcie proszę, aby ubrać się ciepło.

• W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze św.

– 8.00 w kościele

– 10.00 w kościele

– 11.30 na cmentarzu parafialnym, msza rozpocznie się modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, następnie zostanie odprawiona msza św. w ich intencji.

Po mszy św. zapraszamy pod kaplicę, osoby chcące, aby dokonał się obrzęd błogosławieństwa nowych pomników nagrobnych.

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych 1.11 oraz w Dniu Zadusznym2.11, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących (w najnowszym numerze Idziemy – „instrukcja odpustów”). Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1.Wzbudzić intencję jego otrzymania.

1. Być w stanie łaski uświęcającej.
    2. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    3. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    4. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

• Na czas świąteczny przy cmentarzu dla Państwa wygody zostanie zmieniona organizacja ruchu dla jego usprawnienia. Ulica Ułańska staje się jednokierunkową oraz została zamówiona przez parafię toaleta przenośna.

• Czwartek 2.11 Dzień Zaduszny oraz równocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Msze św.

– o godz. 8.00 – z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana

– o godz.10.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po mszy odmówimy różaniec z wyczytaniem naszych zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.

– o godz. 18.00 – msza św. wieczorna

– od godz. 23.00 do 00.00 „Godzina Święta”

• Serdeczne Bóg zapłać Panu Andrzejowi Bąkowi za systematyczne prace koparką przy cmentarzu. Dzięki pracy Pana Andrzeja mamy posprzątany teren wokół śmietników.

• Pierwszy piątek miesiąca

–  o godz. 7.30 – pierwsza msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią,

– od godz. 17.00po południu spowiedź,

– o godz. 18.00 msza św.

– od godz. 8.00 do 17.00 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna. Tego dnia ksiądz uda się z sakramentami do chorych.

• Pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego Różaniec.

Otwieramy listę na nowy rok prenumeraty miesięcznika Różaniec.

• Za tydzień w niedzielę 5.11 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na spotkanie o godz. 19.00

• Wspólnota Oblubienica Ducha Świętego serdecznie zaprasza do włączenia się w akcje zdobienia pierniczków, która jest formą pomocy dla Domowego Hospicjum Promyczek. Pierniczki wypiekane są przez piekarnie Wanda. Będziemy zaopatrzeni w niezbędne narzędzia do dekoracji. Zapraszamy wszystkich chętnych, również dzieci, w środę 8 listopada 2023 roku po mszy św. wieczornej na godzinę 19.00 do Malcanowa, ul. Kotliny 1.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga Ojca

śp. Bogdan Kloch l.75 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Amen

• Prasa katolicka: tematyka wprowadzająca nas w Uroczystość Wszystkich Świętych.