XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2024

• W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne za naszych zmarłych, za których modlimy się w każdy I piątek miesiąca na porannej mszy św. W wypominkach jednorazowych polecamy naszych zmarłych 1 i 2 listopada. Wypominki będą również przyjmowane na cmentarzu parafialnym od godz. 8.00 do 15.00 w dniu 1 listopada.

• Dzisiaj odbędzie się spotkanie grupy pielgrzymkowej Biało-Złoto-Fioletowej na mszy o 12.45, a następnie agapa w Organistówce.

• Natomiast msza św. o godz. 18.00 dla młodzieży i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. O 19.00 spotkanie ewangelizacyjne z Klaudią Domańską i jezuitą Krzysztofem Dzieńkowskim.

• Również dzisiaj zapraszamy na Dzień z historią Gminy Wiązowna. Wydarzenie odbywa się na terenie przed kościołem oraz we wnętrzach budynku Centrum Aktywności Lokalnej

• W poniedziałek przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Tego dnia szczególnie pamiętajmy w modlitwie o naszym Panu kościelnym Tadeuszu. Msza św. w Jego intencji o 7.30.

• W czwartek nabożeństwo różańcowe o 17:15 odbędzie się na zewnątrz świątyni. Naszą modlitwą różańcową otoczymy nasz kościół modląc się za naszą Ojczyznę i parafię. Prosimy o przyniesienie zniczy, z nich również utworzymy różaniec, a następnie postawimy w grocie Matki Bożej. Pamiętajmy, aby ubrać się ciepło.

• W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to również I piątek miesiąca, spowiedź będzie się odbywała podczas mszy świętych.
Msze św.
– o godz. 8.00 w kościele
– o godz. 10.00 w kościele
– o godz. 11.30 na cmentarzu parafialnym w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Msza na cmentarzu rozpocznie się modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, następnie zostanie odprawiona msza św.
Po mszy św. zapraszamy pod kaplicę osoby chcące, aby dokonał się obrzęd błogosławieństwa nowych pomników nagrobnych.

• Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
1.Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

• Na czas świąteczny przy cmentarzu dla Państwa wygody zostanie zmieniona organizacja ruchu dla jego usprawnienia. Ulica Ułańska staje się jednokierunkowa oraz została zamówiona przez parafię toaleta przenośna.

• Sobota to Dzień Zaduszny. Jest to również I sobota miesiąca.
Msze św.
– o godz. 8.00 – w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po mszy odmówimy różaniec z wyczytaniem naszych zmarłych.
– o godz. 10.00
– o godz. 18.00.

• Otwieramy listę na nowy rok prenumeraty miesięcznika Różaniec.

• Serdeczne Bóg zapłać Panu Andrzejowi Bąkowi za systematyczne prace koparką przy cmentarzu. Dzięki pracy Pana Andrzeja mamy posprzątany teren wokół śmietników.

• Za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie o godz. 19.00.

• Prasa katolicka: tematyka wprowadzająca nas w Uroczystość Wszystkich Świętych.