XXVII Niedziela Zwykła – 6.10.2024

• W dniu wczorajszym z rąk ks. biskupa, posługę lektora przyjął Felicjan Sokołowski. Zatem powiększyło się grono lektorów w naszej parafii.

• W czwartek o godz. 10.00 udajemy się autokarem na rekolekcje poświęcone modlitwie Słowem Bożym, do klasztoru o. Benedyktynów w Tyńcu. Polecamy się modlitwie.

• Dzisiaj o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

• Za tydzień będziemy przeżywać XXIV Dzień Papieski. Ofiarami do puszek będzie można wesprzeć stypendia naukowe dla młodzieży z małych miejscowości, w ramach fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia. Tego dnia przypada również niedziela statystyczna.

• W parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku rozpoczyna się cykl konferencji przedślubnych dla narzeczonych. Rozpoczniemy 18 października (piątek) o godz. 19.00 w domu parafialnym. Katechezy prowadza świeccy i kapłani z naszego dekanatu.

• W przyszłym roku planowana jest pielgrzymka w kwietniu na Cypr – śladami św. Pawła i Barnaby, a na koniec maja udamy się na obchody Roku Jubileuszowego do Rzymu na spotkanie z Ojcem Świętym w ramach diecezjalnej pielgrzymki, za którą ks. Proboszcz jest odpowiedzialny w rejonie otwockim.
Papież Franciszek napisał: „Jubileusz był zawsze w życiu Kościoła wydarzeniem o wielkim znaczeniu duchowym, kościelnym oraz społecznym. Odkąd Bonifacy VIII w 1300 r. ustanowił pierwszy Rok Święty – który miał być obchodzony co sto lat, a później, na wzór biblijny, co 50, aż ostatecznie ustalono, że będzie obchodzony co 25 lat – święty, wierny lud Boży przeżywał tę celebrację jako wyjątkowy dar łaski, charakteryzujący się przebaczeniem grzechów, a w szczególności odpustem, będącym pełnym wyrazem miłosierdzia Boga.” Szczegóły na FB i zakrystii.

• Osoby prowadzące handel przy naszym cmentarzu w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem w sprawie rezerwacji miejsc.

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej

• Wierząc, że „JEST COŚ WIĘCEJ” Wspólnota Oblubienicy Ducha Świętego zaprasza na 11 spotkań dla dorosłych. Chcemy w tym czasie poruszać ważne tematy dotyczące życia. Spotkania te będą okazją do poznania nowych ludzi, zgłębienia wiary chrześcijańskiej i dzielenia się swoimi przemyśleniami w przyjaznej atmosferze, a poprzedzi to kolacja. Być może uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię od dawna nurtują. Zaczynamy w piątek, 18 października, o godz. 19.00 w Centrum Aktywności Lokalnej w Gliniance. Zapisy pod nr tel. 603 124 512 u Magdy.

• W poniedziałek 14.10 z okazji Dzień Edukacji Narodowej zapraszamy pracowników naszej Oświaty na różaniec o 17.15 i mszę św. w Waszej intencji, a następnie na agapę na plebanię.