XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2024

• Dziś o godzinie 16.00 w „Organistówce” odbędzie się zebranie członków Bractwa Słowa Bożego. Prosimy o punktualne przybycie.

• W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się Niedziela Biblijna. Gościć będziemy s. Karmelę Sługocką, doktora teologii, która o godzinie 9.00 i 17.00 przeprowadzi dla nas konferencje pt. „Ojcze nasz… Jak się modlić?”

• W Niedzielę Biblijną o godzinie 11.30 odbędzie się specjalna msza św. dla dzieci. Po tej mszy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu rysunkowego „Moje ulubione wydarzenie biblijne”. Przypominamy dzieciom o terminie składania prac, który upływa 18 września. Prace można składać do zakrystii lub do Pań Katechetek. Warunki konkursu zostały opublikowane na naszej stronie internetowej. Dodatkowo ministranci rozdadzą karteczki dla dzieci z niezbędnymi informacjami.

• W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 w „Organistówce” odbędzie się również, pierwsze po wakacjach, Glinieckie Spotkanie Biblijne. Poprowadzi je s. Karmela Sługocka, która wygłosi wykład pt. „Wstęp do psalmów”.

• Ponownie zapraszamy zainteresowanych do rozpoczęcia nauki w Szkole Apostolstwa Biblijnego. Dzięki osobom, które już się zdecydowały na swój udział w tym przedsięwzięciu, parafia wynegocjowała bardzo dobre warunki finansowe. Szczegóły o szkole na stronie internetowej Bractwa Słowa Bożego i naszej parafii.

• We środę przypada święto św. Stanisława Kostki

• W sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

• Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską pielgrzymkę małżeństw i rodzin. Pielgrzymka odbędzie w dniach 21-22 września w Częstochowie.

• Na stoliku z prasą:
IDZIEMY: Magdalena Prokop – Duchnowska „ W szkole życia i wiary” o skautingu i jego roli w życiu młodych ludzi
GOŚĆ NIEDZIELNY: Franciszek Kucharczak w artykule „Czy krzyż obecny jest w przestrzeni publicznej krajów Europy”