Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2024

OGOSZENIA PARAFIALNE

• Dzisiaj z racji Dnia Matki msza św. o godz. 10.00 będzie sprawowana za nasze mamy. Intencje można składać przy obrazie MB Glinieckiej

• W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Msze św.
– o godz. 8.00 w kościele,
– o 10.00 na błoniach kościelnych i po niej rozpocznie się procesja Eucharystyczna, ulicą Wawrzeniecką, Napoleońską i powrót ul Kościelną.
Zwracamy się z prośbą o udekorowanie naszych domostw na trasie procesji z Najświętszym Sakramentem.
Boże Ciało to czas rocznicy I Komunii św. Nasze dzieci rocznicowe przychodzą w miarę możliwości w strojach komunijnych i uczestniczą w procesji wraz z dziećmi, które w tym roku przyjęły Pana Jezusa. Niech ich uczestnictwo będzie uwielbieniem Jezusa za Jego obecność w ich życiu.
Zapraszamy dziewczynki, chętne do sypania kwiatami na procesji w Boże Ciało. Przynosimy koszyczki na kwiaty i spotykacie się koło ołtarza polowego po mszy o 10.00. Proszę przynieście też płatki kwiatów dla Jezusa.

• Już po raz dziewiąty mamy zaszczyt zaprosić na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 17.00.
To czas Adoracji i Uwielbienia. W czasie tegorocznego Wieczoru Uwielbienia zagrają dla nas Schola Adonai, Dzieci uwielbiają Jezusa, Zespół Uwielbieniowy Wspólnoty Oblubienicy Ducha Św., przez spotkanie poprowadzi nas po raz kolejny Dominika Chorosińska, a konferencję i modlitwę poprowadzi Marcin Zieliński.
We wtorek 28.05 o godz. 18.45 spotkanie chętnych do zaangażowania się w wolontariat.
Bóg zapłać wszystkim dotychczasowych darczyńcom na IX Wieczór Uwielbienia.
Jeszcze raz zachęcamy do wsparcia Wieczoru Uwielbienia upieczonym ciastem czy innymi produktami takimi jak nasze nieocenione sojki Glinieckie czy swojski chleb . Dochód z Waszych wypieków jak co roku w znaczny sposób wesprze nasz Wieczór. Wszystkie produkty można przynosić w czwartek od 9.00 do parafialnej kawiarni.
Wolontariusze gromadzą się o godz. 14.00.
Mężczyzn, chętnych do wzięcia udziału w procesji na Wieczorze Uwielbienia, zapraszamy w czarnych koszulkach z logo i z pochodniami o 17.40 przy dzwonnicy.

• W piątek została udzielona dyspensa od pokarmów mięsnych.

• W oktawie Bożego Ciała, po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

• W sobotę 1 czerwca zapraszamy na VII pieszą pielgrzymkę do Wielgolasu. Zapisy na autokar powrotny w zakrystii.

• Zostały ostatnie miejsca na wyjazd 8 czerwca w sobotę na pielgrzymkę autokarową do Markowej gdzie żyła bł. Rodzina Ulmów.

• W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

• Na stoliku z prasą:
IDZIEMY: O naszym kościele na planie serialowym
GOŚĆ NIEDZIELNY o cudach i objawieniach..
MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla najmłodszych
RÓŻANIEC miesięcznik formacyjny do odebrania w zakrystii.