XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2024

• Nasz dar serca dla powodzian, który został przekazany do Caritas Polska to 20.710zł oraz 20 Euro.

• Zostały ostanie miejsca na wyjazd rekolekcyjny poświęcony modlitwie Słowem Bożym. Udajemy się autokarem do klasztoru o. Benedyktynów w Tyńcu w terminie 10-13 października. Zapisy i informacje w zakrystii.

• Zapraszamy dzisiaj na Święto Sójki Glinieckiej. Już od 14 w Centrum Aktywności Lokalnej w Gliniance.

• Od wtorku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w miesiącu październiku.
Różaniec w naszej świątyni
– od poniedziałku do piątku – o godz. 17.15, po różańcu msza św.
– w soboty – po mszy św. porannej
– w niedziele – dziesiątek różańca po każdej mszy.
Podczas wtorkowego Różańca dzieci otrzymają książeczki zachęcające do wytrwałego uczęszczania na wspólny różaniec, będą jednocześnie poznawały historię życia tych, którzy umiłowali modlitwę różańcową.
Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają swoje różańce podczas nabożeństwa.

• W tym tygodniu przypadają:
pierwszy czwartek miesiąca
– o godz. 7.30 – msza św. z intencją od Rycerzy św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie.
– o godz. 23.00 rozpocznie się Godzina Święta, nasze nocne czuwanie przy Jezusie Eucharystycznym do północy.

pierwszy piątek miesiąca
– o godz. 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią
– od godz. 17.00 – spowiedź św. – 2 kapłanów
– o godz. 18.00 – msza św.
– od godz. 8.00 – 17.00 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.
W pierwszy piątek ks. Proboszcz uda się z sakramentami do chorych.

pierwsza sobota miesiąca
– o godz. 7.30 msza św., po niej wspólny różaniec.
Zapraszamy po odbiór prenumeraty miesięcznika Różaniec.
W sobotę przypada również wspomnienie św. s Faustyny.
W I sobotę miesiąca jest również co miesięczne spotkanie Kół Żywego Różańca na porannej mszy św.

• Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

• Otwarcie książki z intencjami na 2025 rok, odbędzie się w sobotę 19 października od godz. 8.30 w zakrystii kościoła.

• Na stoliku z prasą:
IDZIEMY: Aby zacząć traktować anioły poważnie, wystarczy sięgnąć do biblijnego Objawienia. Aniołowie pojawiają się w kluczowych momentach historii zbawienia jako ci, którzy zwiastują wydarzenia albo wręcz pomagają w realizacji Bożych planów na ziemi.
GOŚĆ NIEDZIELNY o objawieniach w Medjugorie.
MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla najmłodszych.