Różańcowa intencja parafialna na październik 2024

Wielebni Kapłani, Osoby Życia Konsekrowanego,
umiłowani Siostry i Bracia,

z wielkim niepokojem obserwuję doniesienia medialne o powodziach w naszej Ojczyźnie. Doświadczam bólu widząc, jak ludzie tracą miejsce godnego zamieszkania. Każde życie ludzkie jest bardzo ważne i cenne, a obok cierpienia nie możemy przechodzić obojętnie. W Pierwszym Liście św. Pawła do Tymoteusza odnajdujemy jakże aktualne słowa: A jeśli kto nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego.(1 Tm 5,8). Fragment ten niech będzie dla nas przypomnieniem, że wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. (Jk 2,17).

Caritas Polska we współpracy z Caritas Diecezji Warszawsko–Praskiej organizuje pomoc materialną i rzeczową na rzecz poszkodowanych. Jest to gest solidarności ze wszystkimi, którzy pilnie potrzebują naszego wsparcia. Szczegóły znajdują się na stronie: caritas.pl.

Oprócz pomocy materialnej, pragniemy wesprzeć wszystkich potrzebujących także modlitewnie. Mając na uwadze bieżącą sytuację proszę, aby na terenie całej Diecezji Warszawsko–Praskiej różańcowa intencja parafialna na październik br., zarówno dla Kół Żywego Różańca, jak i do modlitwy indywidualnej była następująca:

„Módlmy się za Siostry i Braci, którzy doświadczyli skutków powodzi, aby Maryja, Królowa Polski otoczyła ich płaszczem swej Matczynej opieki. Niech bezpiecznie powrócą do swoich domów, aby przy pomocy ludzi dobrej woli na nowo stworzyli godne warunki do zamieszkania dla swoich Rodzin.”

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski