XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2024

• Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Wawrzyńca.
Msza św. odpustowa o godz. 11.30. po niej odbędzie się procesja Eucharystyczna.

• W środę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszych mężczyzn modlących się za kapłanów, oraz 104 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisłą”.
Msza św., przy krzyżu upamiętniającym to wydarzenie, odbędzie się w Kopkach o godz. 17.00, a na zakończenie naszego wspólnego pielgrzymowania o godz. 19.45, różaniec i o 21.00 apel Jasnogórski a następnie mały poczęstunek.
Swoje przyjście zapowiadają parafie: Dębę Wielkie, Rudzienko, Ostrów. Zwracamy się o pomoc w pieczeniu ciasta dla naszych pielgrzymów, abyśmy mogli ich ugościć. Będzie można je przynosić do zakrystii oraz do organistówki.

• W czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP.
Msze św. w układzie niedzielnym Tego dnia odbędzie się także błogosławieństwo ziół i kwiatów, a o godz. 11.30 będziemy się modlili w intencji Ojczyzny oraz za żołnierzy Wojska Polskiego w dniu ich święta, których zapraszamy w mundurach do wspólnej modlitwy.
Po mszy św. zostaną złożone wieńce i zapalone znicze pod pomnikami A.K. i Smoleńskim.

• W niedzielę 25 sierpnia na mszy św. o godz. 11.30 przeżyjemy nasze parafialne dożynki. Osobą koordynującą jest Pani Irena Nowak.

• Na stoliku z prasą:
Idziemy