II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

• W adwencie, w dni powszednie, o godz. 6.45, odprawiana jest msza św. ku czci Matki Bożej, czyli roraty.  Bóg zapłać osobom, zaangażowanym w organizacje porannego poczęstunku dla dzieci oraz w pieczenie ciasta.

• W zakrystii są już poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek Benedyktynek w Warszawie, które na co dzień żyją za ścisłą klauzurą, gdzie trwając na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, otaczają także naszą parafię modlitwą.

Są też już świece Caritas, w ramach wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom, również w zakrystii.

• Ks. Proboszcz poleca się modlitwie, podczas prowadzonych rekolekcji w parafii Dębę Wielkie.

• Społeczność Szkoły Podstawowej w Gliniance zaprasza na świąteczne targowisko dzisiaj w godz. 10.00 – 13.00.

• Organizujemy paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych z naszej okolicy. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel. Paczki dostarczy nasza młodzież z wolontariatu i skauci. Jeżeli macie kogoś, do kogo powinna trafić taka paczka, to prosimy o zgłoszenie.

• Dzisiaj obchodzimy „Dzień modlitwy w intencji Kościoła Katolickiego na Wschodzie”. Do modlitwy dołączymy także dar materialny. Ofiary dla Kościoła Katolickiego na wschodzie będą zbierane po mszy św. do puszek.

• Prosimy o zgłaszanie chorych do zakrystii, których ma odwiedzić ksiądz z sakramentami w sobotę 16 grudnia.

• Zapraszamy na kolejne Glinieckie Spotkanie Biblijne, które odbędzie się w „Organistówce” w przyszłą niedzielę  o godzinie 16.00. Spotkanie ma charakter otwarty. Materiał wprowadzający dostępny będzie na miejscu. O godz. 19.00 natomiast spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania

• W III niedzielę Adwentu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje, które poprowadzi o Sylwester Gąglewski, franciszkanin, który wprowadzi do naszej parafii relikwie św. Ojca Maksymiliana Kolbe, patrona Rycerstwa w naszej parafii. Pod chórem znajdują się publikacje poświęcone o Kolbe: polecamy jak lektura duchowa oraz na prezent świąteczny:

Czterdzieści siedem lat życia” biografia dwojga ludzi: o. Maksymiliana Kolbe – męczennika z Oświęcimia i Rudolfa Hössa – założyciela oraz komendanta obozu zagłady. Spotykają się w obozie Auschwitz-Birkenau. Obaj przeżyją 47 lat.

Konferencje św Maksymiliana: które wygłosił do braci w Niepokalanowie i Nagasaki. Książka obejmuje integralny tekst z przywróconymi usunięciami cenzury komunistycznej z 1976 roku.

Szaleniec Niepokalanej: życiorys o. Maksymiliana M. Kolbego. przetłumaczony na 11 języków, uwieńczony nagrodą Akademii Francuskiej”.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga Ojca

śp. Janina Marcinowska l.88 z Bolesławowa

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Amen.

• Prasa katolicka:

IDZIEMY: O Kościele na Syberii.

GOŚĆ NIEDZIELNY: Adwent z św. Franciszkiem.