XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2024

• W zakrystii przyjmowane są Wypominki roczne za naszych zmarłych, za których modlimy się w każdy I piątek miesiąca na porannej mszy św., następnie są wyczytywane imiona i nazwiska naszych bliskich. Natomiast Wypominki jednorazowe są odczytywane o 11.30 przed mszą św. na cmentarzu sprawowaną w intencji zmarłych 1 listopada oraz 2 listopada po mszy św. o godz. 8.00 wraz z różańcem. Wypominki będą również przyjmowane na cmentarzu parafialnym od godz. 8.00 do 15.00 w dniu 1 listopada. Na stoliku z prasą znajdują się kartki do zapisania wypominek.

• Jutro o godz. 19.00 zapraszamy na Różaniec w Plenerze. Zaczynamy przy kościele i udajemy się do 5 kapliczek w naszej parafii. Czas około 1,5h. Pamiętajmy o kamizelkach odblaskowych, różańcach i latarkach.

• Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu w maju przyszłego roku na spotkanie z Ojcem św. z racji Roku Jubileuszowego. Od poniedziałku dostęp do zapisów zostanie udostępniony wszystkim z naszej diecezji.

• W Dzień Edukacji Narodowej podczas różańca odbyło się zawierzenie nowego koła różańcowego bł. rodziny Ulmów, składającego się z nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Gliniance.

• Dzisiaj o godzinie 16.00 Bractwo Słowa Bożego zaprasza na kolejne otwarte Glinieckie Spotkanie Biblijne w „Organistówce”.

• Za tydzień odbędzie się spotkanie grupy pielgrzymkowej Biało-Złoto-Fioletowej na mszy o 12.45, a następnie agapa w Organistówce.

• Za tydzień msza św. o godz. 18.00 dla młodzieży i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którzy mają kolejne spotkanie o 19.00, które potrwa do 20.30.

• Również za tydzień w niedzielę zapraszamy na Dzień z historią Gminy Wiązowna. Rekonstruktorzy, historycy i kolekcjonerzy opowiedzą o wydarzeniach, jakie miały miejsce w naszej okolicy w czasie I i II wojny światowej, wojny polsko – bolszewickiej, powstania styczniowego i innych epokach. Spotkaniu będzie towarzyszyć możliwość obejrzenia autentycznych przedmiotów z przeszłości, między innymi umundurowania, broni i innego sprzętu wojskowego, ale także strojów i sprzętów użytku codziennego. Wydarzenie odbędzie się na terenie przed Kościołem oraz we wnętrzach budynku Centrum Aktywności Lokalnej

• Osoby prowadzące handel przy naszym cmentarzu w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy do kontaktu z kancelarią w sprawie rezerwacji miejsc.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga Ojca
śp. Stanisław Grzenda l.74 z Glinianki
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Amen

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: Wspomnienie bł. ks Jerzego Popiełuszki