XXIII Niedziela Zwykła – 8.09.2024

• Wspólnota Oblubienicy Ducha Świętego zaprasza dzisiaj na godz. 19.00 do wspólnej modlitwy Uwielbienia.

• W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża oraz zapraszamy na VIII Ogólnopolskie spotkanie dzieci w Niepokalanowie. Zapisy u Pań Katechetek.

• W przyszłą niedzielę, na trzech mszach będziemy gościli małżeństwa z wspólnoty Chemin Neuf. Będą tak jak rok temu zapraszali do wspólnego kroczenia drogą formacji.

• Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską pielgrzymkę małżeństw i rodzin. Pielgrzymka odbędzie w dniach 21-22 września w Częstochowie.

• W przyszłą niedzielę 15 września o godzinie 16.00 w Organistówce odbędzie się spotkanie członków Bractwa Słowa Bożego. Zapraszamy i prosimy o obecność.

• W niedzielę 22 września odbędzie się II Niedziela Biblijna organizowana przez Bractwo Słowa Bożego. Będziemy w tym dniu gościć s. Karmelę Sługocką, doktor teologii, która przeprowadzi konferencję pt. „Ojcze Nasz… Jak się modlić?”. Szczegółowy program znajduje się na naszej stronie internetowej.

• W związku z Niedzielą Biblijną organizowany jest konkurs rysunkowy dla dzieci pt. „Moje ulubione wydarzenie biblijne”. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech grupach wiekowych:
I grupa – dzieci przedszkolne i uczniowie klas zerowych,
II grupa – dzieci z klas I-IV,
III grupa – dzieci klas V-VIII.
Prace mogą zostać wykonane w dowolnej technice na kartonie bloku rysunkowego o formacie nie większym niż format A-3. Na odwrocie prace należy czytelnie podpisać imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem dziecka. Prace należy złożyć do zakrystii lub u Pań Katechetek w terminie do 18 września. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Niedzielę Biblijną po mszy św. dla dzieci o godz. 11.30. Zachęcamy dzieci do udziału, przewidziane są interesujące nagrody. Najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie parafialnej oraz Bractwa Słowa Bożego.

• Samorząd gminy i Rada Seniorów Gminy Wiązowna zapraszają na wydarzenie plenerowe o tematyce prozdrowotnej, skierowane dla seniorów 60+. Piknik odbędzie się w sobotę 21 września od 12.00 do 18.00 w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie.

• Na stoliku z prasą:
IDZIEMY: Co możemy przeczytać w Biblii o przyjściu na świat Matki Bożej?
GOŚĆ NIEDZIELNY: rozmowa z przeorem kamedułów nt. sensu istnienia zakonów o bardzo surowej regule.
MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla najmłodszych