X Niedziela Zwykła 09 czerwca 2024

• Dzisiaj na mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się wprowadzenie relikwii bł. rodziny Ulmów. Zostały nam przekazane podczas wczorajszej diecezjalnej pielgrzymki do Markowej. Wprowadzenia relikwii dokona ks. Robert Wielądek – krajowy duszpasterz rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski. Natomiast o godz. 19.00 modlitwa Uwielbienia poprowadzana prze Wspólnotę Oblubienicy Ducha Św. wraz z modlitwą wstawienniczą.

• W niedzielę 16 czerwca na mszy św. o godz. 11.30 wystąpią „Dzieci Uwielbiają Jezusa”, których występ nie odbył się na Wieczorze Uwielbienia ze względu na pamiętny deszcz. Natomiast o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Po mszy św. ministranci będą rozdawali ulotki z petycją o obronę świętości krzyża.

• Komenda Policji w Wiązownie zwraca się z prośbą o czujność wobec oszustów podających się za policjantów, bankowców, czy kogoś z bliskich. Zachowajmy ostrożność.

• Dzisiaj odbywają się wybory do europarlamentu.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga Ojca
śp. Sławomir Komorzycki l.58 z Glinianki
śp. Henryk Laskus l.68 z Kruszówca
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Amen

• Na stoliku z prasą:
IDZIEMY: Wytrwanie w ciszy i bezczynności choćby przez kwadrans bywa nie lada wyzwaniem. A jednak chętnych do adorowania Najświętszego Sakramentu nie brakuje. Dlaczego?
GOŚĆ NIEDZIELNY: O czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej?