Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023

• Dzisiaj o godz. 19.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• pierwszy piątek miesiąca – 1.12

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią,

– od 17.00 – popołudniowa spowiedź

– 18.00 – msza św.

– 8.00-17.00 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

Tego dnia ksiądz uda się z sakramentami do chorych.

• pierwsza sobota miesiąca – 2.12, czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 – msza św.

– po mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

– po różańcu ok 8.45 – msza św.

Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego Różaniec.

• Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu rozpoczynająca Nowy Rok Liturgiczny.

• Od poniedziałku 3.12 rozpoczniemy msze św. roratnie o 6.45.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji porannego kakao dla dzieci. Potrzebne są też osoby chętne do pieczenia ciasta.

• Od przyszłej niedzieli będzie już można nabyć świece Caritas i opłatki.

• Zapraszamy rodziny, dzieci, dorosłych do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej na sztukę teatralną, przygotowaną przez kleryków. W tym roku alumni przedstawią swój autorski spektakl zatytułowany “I co teraz?” Akcja dramatu opowiada o podróży głównego bohatera, Feliksa, w poszukiwaniu szczęścia. Bohater przemierzy kolorowe krainy, symbolizujące wartości, w których współcześnie ludzie upatrują nadziei na szczęście. Wyprawa ta będzie baśniową podróżą w głąb siebie. Wyjazd autokarem 5 grudnia (wtorek) o godz. 16.30. Zapisy w zakrystii. Dla LSO dofinansowanie z funduszu ministranckiego.

• Prasa katolicka:

IDZIEMY: Z odwiedzinami u księży Pallotynów w Warszawie na Skaryszewskiej.

GOŚĆ NIEDZIELNY: Kalendarz na przyszły rok

Dla najmłodszych adwentowy MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY