XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023

• W dniu wczorajszym w katedrze Warszawsko-Praskiej, 3 naszych ministrantów przyjęło z rąk ks. biskupa promocję na Lektorów (Franciszek Przysowa, Szymon i Wiktor Siporscy) oraz 2 lektorów otrzymało promocję na Ceremoniarzy (Wojciech Dziewulski i Benedykt Sokołowski). Gratulujemy i polecamy ich opiece Matki Bożej Glinieckiej.

• Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Ofiarami do puszek można wesprzeć stypendia naukowe dla młodzieży z małych miejscowości, w ramach fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia.

• Dziś o godzinie 16.00 w „Organistówce” odbędzie się nasze kolejne Spotkanie Biblijne. Wszystkich, pragnących poznawać Słowo Boże, zapraszamy do uczestniczenia w tym przedsięwzięciu. Materiał wprowadzający będzie dostępny na miejscu spotkania.

• W czwartek przypada wspomnienie błog. ks. Jerzego Popiełuszki, a w niedzielę św. Jana Pawła II, których relikwie znajdują się w kaplicy z relikwiami.

• W zakrystii przyjmowane są Wypominki roczne i jednorazowe. A na stoliku z prasą znajdują się kartki do zapisania wypominek.

• W parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku rozpoczyna się cykl konferencji przedślubnych dla narzeczonych. Rozpoczniemy 20 października (piątek) o godz. 19.00 w domu parafialnym. Katechezy prowadzą świeccy i kapłani z naszego dekanatu.

• Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele misyjne, a na mszy św. o godz. 12.45 odbędzie się spotkanie grupy pielgrzymkowej Biało-Złoto-Fioletowej i następnie agapa w Organistówce.

• Są wolne intencje w niedziele 5,12, 19 listopada

• Osoby prowadzące handel przy naszym cmentarzu w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszam do kontaktu z ks Proboszczem w sprawie rezerwacji miejsc.

• Dzisiaj odbywają się wybory do parlamentu. W modlitwie różańcowej polecamy naszą Ojczyznę.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY o dziedzictwie św. Jana Pawła.