XXVII Niedziela Zwykła  – 8.10.2023

• Zapraszamy do modlitwy różańcowej w miesiącu październiku.

Nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni

– od poniedziałku do piątku o 17.15., następnie msza św. o 18.00

– w soboty po mszy św. porannej

– w niedziele dziesiątek różańca po każdej mszy św.

Pamiętajmy o modlitwie rodzinnej w naszych domach, tworzy się już 10 Roża Róża Różańcowa rodziców modlących się za dzieci. Chętne osoby zapraszam do zakrystii.

• Dzisiaj w Józefowie po mszy św. w kaplicy o godz. 12.45, odbędzie się poświecenie nowego krzyża przydrożnego.

• Za tydzień będziemy przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Ofiarami do puszek będzie można wesprzeć stypendia naukowe dla młodzieży z małych miejscowości, w ramach fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

• W parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku rozpoczyna się cykl konferencji przedślubnych dla narzeczonych. Rozpoczniemy 20 października (piątek) o godz. 19.00 w domu parafialnym. Katechezy prowadzą świeccy i kapłani z naszego dekanatu.

• Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch na Sycylię, wyspę św. Rozalii, św. Agaty i św. Pawła w terminie: 18 – 25.04.2024r. Zapisy w zakrystii.

• Nasza świątynia, jako zabytek, pozyskała z programu „Polski Ład” dofinansowanie na modernizację dachu. Chciałem podziękować znanej nam z Wieczoru Uwielbienia Pani Dominice Chorosińskiej, która nie tylko jest aktorką, mamą 6 dzieci, ale od 4 lat pełni funkcję posła RP w polskim parlamencie i wskazała nam drogę do pozyskania tych funduszy, bo jak sama wielokrotnie mówi, czuje się duchową parafianką i leży jej na sercu dobro tej świątyni.

• Mieszkańcy Sołectwa Wola Karczewska zapraszają na wspólny wyjazd do Lichenia w niedziele 22 października. Informacje na FB sołectwa.

• Osoby prowadzące handel przy naszym cmentarzu w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy do kontaktu ze mną w sprawie rezerwacji miejsc.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY: Wyjaśnienie czym jest synod o synodalności.