XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023

• Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Wawrzyńca. Msza św. odpustowa o godz. 11.30. po niej odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, Was drodzy parafianie do niesienia chorągwi, feretronów, do naszej wspólnej modlitwy. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo wygłosi o. Szymon, opat z klasztoru Benedyktynów w Tyńcu.

• W poniedziałek 14.08 przypada św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszych mężczyzn modlących się za kapłanów oraz 103 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisła”.

Msza św. przy krzyżu upamiętniającym to wydarzenie, odbędzie się w Kopkach o godz. 16.30, a na zakończenie naszego wspólnego pielgrzymowania o godz. 19.45, różaniec i o 21.00 apel Jasnogórski a następnie mały poczęstunek. Swoje przyjście zapowiadają parafie: Dębe Wielkie, Rudzienko, Ostrów.

Zwracamy się o pomoc w pieczeniu ciasta dla naszych pielgrzymów, abyśmy mogli ich ugościć. Będzie można je przynosić do zakrystii dzisiaj i w poniedziałek..

• We wtorek 15.08 przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w układzie niedzielnym Tego dnia odbędzie się także błogosławieństwo ziół i kwiatów, a o godz. 11.30 będziemy się modlili w intencji Ojczyzny oraz za żołnierzy Wojska Polskiego w dniu ich święta, których zapraszamy w mundurach do wspólnej modlitwy. Po mszy św. zostaną złożone wieńce pod pomnikami A.K. i Smoleńskim. Tego dnia będziemy gościli w naszej parafii ks. Michała Ulaskiego z Alaski.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga Ojca

śp. Henryk Wypustek l.70 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Amen

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.