Święto Przemienienia Pańskiego – 6.08.2023

• Trwa nasze pielgrzymowanie. Zapraszamy do włączenia się wszystkie nasze wioski. Spotykamy się od poniedziałku do soboty Po przyjściu grup pielgrzymkowych msza św. o godz. 19.45, następnie różaniec i o godz. 21.00 apel Jasnogórski.

W środy msza św. nowennowa o godz. 19.45. Na zakończenie 14 sierpnia, swoje przyjście zapowiadają parafie: Dębe Wielkie, Rudzienko, Ostrów. Zwracamy się o pomoc w pieczeniu ciasta dla naszych pielgrzymów, abyśmy mogli ich ugościć. Będzie można je przynosić do zakrystii w przyszłą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać.

Polecamy modlitwie pątników z naszej parafii, którzy wyruszyli na Jasną Górę z ks. proboszczem oraz w innych pielgrzymkach.

• W tym tygodniu przypadają:

W środę 9.08 Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W czwartek 10.08 święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, patrona naszej parafii oraz imieniny Pana Borysa, naszego organisty. Msza w Jego intencji o godz. 7.30.

• W niedzielę 13.08 przeżyjemy w naszej parafii odpust ku czci św. Wawrzyńca. Msza św. odpustowa o godz. 11.30. po niej odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, Was drodzy parafianie do niesienia chorągwi, feretronów, do naszej wspólnej modlitwy. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo wygłosi o Szymon, opat z klasztoru Benedyktynów w Tyńcu.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga Ojca

śp. Krzysztof Dadas l.61 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Amen

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: