XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023

• We wtorek przypada 79 rocznica Powstania Warszawskiego. W godzinę „W” zabrzmią dzwony, pamiętajmy w modlitwie poległych. Tego dnia rozpoczynamy miesiąc sierpień, który w naszej Ojczyźnie jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 7.30 – msza św. o powołania kapłańskie z intencją od Rycerzy św. Maksymiliana

– 23.00 – 00.00 – Godzina Święta.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– od 17.00 – spowiedź – 2 kapłanów

– 18.00 – msza św.

– 8.00 do 18.00 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

pierwsza sobota miesiąca – nasze spotkanie Kół Różańcowych, oraz dziękczynienie za koronację obrazu Matki Bożej Glinieckiej. – 7.30 – msza św.

– po mszy wspólny różaniec.

• Od soboty 5 sierpnia do 14 sierpnia zapraszamy do naszego parafialnego pielgrzymowania Zapraszamy się do włączenia wszystkie nasze wioski. Spotykamy się od poniedziałku do soboty. Po przyjściu grup pielgrzymkowych, msza św. o godz. 19.45, następnie różaniec i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. W środy msza św. nowennowa o godz. 19.45.

• W niedzielę 13 sierpnia przeżyjemy w naszej parafii odpust ku czci św. Wawrzyńca. Msza św. odpustowa o godz. 11.30. po niej odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, Was drodzy parafianie do niesienia chorągwi, feretronów, do naszej wspólnej modlitwy. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo wygłosi o Szymon, opat z klasztoru Benedyktynów w Tyńcu.

• Zapraszamy na 43 WAPM, pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, od 5 do 14 sierpnia, z grupą Biało-Złoto-Fioletową. Bliższe informacje w zakrystii.

• Grupa naszej młodzieży dotarła do Portugalii na ŚDM. Jeszcze raz dziękują za możliwość zajęć w ramach naszej spółdzielni, kiedy mogli pozyskać środki na ten wyjazd.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga Ojca

śp. Zdzisław Kowalewski l.76 z Kruszówca

śp. Aleksandra Bąk l.89 z Siwianki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Amen

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Młodzież na Światowych Dniach w Lizbonie.

GOŚĆ NIEDZIELNY: Gdy człowiek stawia choćby krok w stronę Boga, to Bóg wybiega mu naprzeciw. A pielgrzymka to wiele kroków w stronę Boga.