IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022

• W zakrystii znajdują się poświęcone opłatki bożonarodzeniowe oraz świece Caritas, w ramach wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom.

• Bóg zapłać Panom, którzy w zeszłą niedzielę, kiedy byliśmy na sztuce w seminariom naszej diecezji, przyszli odśnieżać plac kościelny.

• Dzisiaj dodatkowa spowiedź w kościele od 15.00 do 17.00 ks. Kazimierz i ks. Michał a od 17.00 do 19.00 ks. Grzegorz i ks. Proboszcz.

Natomiast o 19.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Dzisiaj na mszy św. o godz. 18.00, harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju. Jest to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Zapraszamy z lampionami, będziemy też czekali po Eucharystii do godz. 19.00.

• W piątek ostatnia msza św. roratnia o godz. 6.45. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom upominków dla dzieci. Jeszcze nam brakuje, żeby obdarować każde dziecko. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie porannego poczęstunku dla dzieci.

• W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterka zostanie odprawiona w kościele parafialnym o północy. Natomiast w kaplicach w Józefowie i Siwiance o godz. 22.00. Msze św. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w układzie niedzielnym, oprócz mszy o 18.00, której w te dni nie ma. Drugi dzień świąt to święto św. Szczepana, tego dnia odbędzie się błogosławieństwo owsa.

Taca na pasterce będzie zbierana na Fundusz Obrony życia, a w drugi dzień Świąt na budujące się świątynie naszej diecezji.

• Nasza młodzież wybierająca się na spotkanie z Papieżem Franciszkiem na ŚDM w Lizbonie, bardzo dziękuje za pierwsze zlecenia w ramach naszej Spółdzielni ŚDM Glinianka, które umożliwią im zebranie funduszy na ten cel.

• Plan Wizyty duszpasterskiej: całość na stronie parafialnej i tablicy ogłoszeń

27.12 wtorek od 16.30 Rzakta ul. Popławska, Borkowa, Sarnia – 2 księży.

28.12 środa od 9.00 Poręby 1 ksiądz i Józefów 1 ksiądz.

29.12 czwartek od 16.30 Glinianka ul. Napoleońska od numeru 27 do 37 (domy po dwóch stronach) i następnie jeden ksiądz zacznie ul. Kościelną i Protasewicza oraz drugi ksiądz ul. Świderska i Zacisze.

30.12 piątek od 16.30 Lipowo ul. Cedrowa, Radosna 1 ksiądz oraz Glinianka ul. Szkolna 1 ksiądz.

Prosimy o pomoc w zorganizowaniu transportu na wizytę duszpasterską.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: z kalendarzem w cenie 7 zł

GOŚĆ NIEDZIELNY: dodatek z modlitwą na wieczerzę wigilijną.