Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022

• Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, dodatkowa msza św. o godz. 15.00 w intencjach zbiorowych poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia.

• W tym tygodniu przypadają:

poniedziałek: Święto św. Marka, ewangelisty

wtorek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

piątek: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

• W niedzielę 8 maja o godz. 19.00 zapraszamy na I spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (Uczniowie klas 8 i starsi).

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Miłosierdzie w praktyce

GOŚĆ NIEDZIELNY: Dotknij Miłosierdzia

MIŁUJCIE SIĘ: Całun Turyński i Jego istnienie nie wytłumaczalne dla nauki.

Dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z prezentem na dzisiejsze święto.

Woda święcona, aby nie zabrakło jej w żadnym domu naszej parafii.

• Składamy serdeczne Bóg zapłać, za tak ofiarną zbiórkę darów dla parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Starokonstantynowie na Ukrainie. Dziękujemy jednocześnie za piątkową zbiórkę elektrośmieci, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc Kościołowi na wschodzie.

• Wójt Gminy Wiązowna, Pan Janusz Budny, zwraca się z apelem:

Szanowni Mieszkańcy w trosce o nasze wspólne dobro, o zdrowie naszych dzieci i wnuków, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by powietrze, którym oddychamy, było czyste i bezpieczne. A to wiąże się z jakością pieców i opału, którego używamy. Dlatego samorząd i rząd wspierają mieszkańców w tym zakresie i dofinansowują modernizację całych systemów grzewczych. Jednocześnie przypominamy, że do 30 czerwca mamy czas wyznaczony prze ustawodawcę na wypełnienie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Możemy to uczynić online lub w Urzędzie Gminy Wiązowna.