XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • W zakrystii przyjmowane są Wypominki roczne i jednorazowe. A na stoliku z prasą znajdują się kartki do zapisania wypominek.

 

  • Dzisiejsze spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, nie odbędzie się ze względów epidemiologicznych. Kandydaci proszeni są do zapisania się do grupy na FB: „Bierzmowanie Glinianka 2021” , aby można było kontynuować formację online.

 

  • Dzisiaj po mszach św. ofiarami do puszki można wesprzeć działalność misyjną ks. Michała Mikulskiego, którego dzisiaj gościmy w parafii.

 

  • W piątek 30 października odbędzie się nabożeństwo różańcowe w nieco innej formie niż dotychczas.. Zapraszamy na godzinę 17:15 do kościoła, aby wspólnie modlić się, rozważać, pozdrawiać Matkę Bożą, oddać Jej cześć.

Wspólnie utworzymy różaniec. Naszą modlitwą różańcową otoczymy nasz Gliniecki Kościół. Będzie to pewien symbol – wspólnoty i  wzajemnego połączenia. Jest to szczególne ważne w tak trudnym czasie. Długi sznur otoczy naszą świątynię; koralikami różańca, będziemy MY – modlący się wspólnie. Będziemy dłońmi trzymać sznur. Proszę wszystkie dzieci (ale także chętnych dorosłych) aby wycięły z białej kartki A4 koło (duże, białe koło). Na tym kole możecie przekazać Maryi wiadomość. Może ktoś zechce coś narysować, napisać, za coś podziękować, o coś poprosić, a może o czymś powiedzieć Matce Bożej. Wszystkie to kółeczka przyczepimy do naszego sznura… będą to prawdziwe koraliki różańcowe. Dodatkowo proszę aby każdy przyniósł biały znicz, z nich również utworzymy różaniec, a następnie postawimy w grocie Matki Bożej. Pamiętajcie proszę, aby ubrać się ciepło. Na świeżym powietrzu spędzimy około 35 – 40 minut.

 

  • Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada 2020 będzie wyglądała następująco:

– 8.00 – msza św. w kościele

– 10.00 – msza św. w kościele

– 11.30 – rozpocznie się na cmentarzu czytanie wypominek jednorazowych,

– 12.00 – msza św. na cmentarzu

– 18.00 – msza św. w kościele.

 

  • Dzień Zaduszny 2 listopada 2020.

– 8.00 – msza św. 

– 10.00 – msza św., z odczytaniem po mszy Wypominek jednorazowych.

– 18.00 – msza św.

 

  • Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny przez cały listopad, za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1.Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Odpust za zmarłych będzie można uzyskać nie tylko w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały listopad. Stolica Apostolska wydała specjalny dekret zmieniający możliwość uzyskania odpustu, dostosowując ją do obecnej sytuacji pandemii koronawirusa.

W związku z sytuacją epidemiologiczną zachęcamy do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą „oktawę” Uroczystości. Gdyby wyszły nowe rozporządzenia, które zmieniłyby plan tych dni, będziemy informować Was drodzy parafialnie poprzez stronę parafialną.

Na czas świąteczny przy cmentarzu dla Państwa wygody zostanie zmieniona organizacja ruchu dla jego usprawnienia. Ulica Ułańska staje się jednokierunkowa oraz została zamówiona przez parafię toaleta przenośna.

Osoby prowadzące handel przy naszym cmentarzu w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem w sprawie rezerwacji miejsc i opłaty „śmieciowej”.

 

  • Serdeczne Bóg zapłać Panu Andrzejowi Bąkowi za systematyczne prace koparką przy cmentarzu. Dzięki pracy Pana Andrzeja mamy posprzątany teren wokół śmietników.

 

  • Bóg zapłać za ofiary na nasze nowe dzwony. Dziękujemy fundatorom indywidualnym oraz Kołu Różańcowemu św. Józefa z Woli Karczewskiej – 500 zł.

 

  • W tygodniku IDZIEMY: „Życie jest darem”, w  GOŚCIU NIEDZIELNYM: „ Moc zaufania”, dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY oraz MIŁUJCIE SIĘ, a w nim – Pan Jezus powierzył służebnicy Bożej Natuzzie Evolo dar kontaktu ze zmarłymi, aby przypomnieć ludziom o życiu po śmierci.

Odpust dla zmarłych – przez cały listopad 2020

Przez cały listopad będzie można uzyskać odpust dla zmarłych

 

W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych – czytamy w dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego przez Penitencjarię Apostolską. Jak zaznaczono, chodzi o uniknięcie zgromadzeń wiernych tam, gdzie są one zakazane.

Penitencjaria Apostolska zaznacza, iż otrzymała wiele próśb od biskupów, którzy prosili, aby w tym roku, z powodu epidemii COVID-19, zostały zmodyfikowane pobożne dzieła mające na celu uzyskanie odpustów zupełnych dla dusz czyśćcowych. Dlatego Penitencjaria Apostolska, na specjalne polecenie Jego Świątobliwości papieża Franciszka, chętnie ustanawia i postanawia, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam gdzie są one zakazane:

  1. – Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo, zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne dni tego samego miesiąca, aż do jego końca.
  2. – Odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę przed lub po lub w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład jutrznię i nieszpory brewiarzowego oficjum za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, inne modlitwy za zmarłych najdroższych wiernym, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

Penitencjaria Apostolska zachęca kapłanów do gorliwego sprawowania Sakramentu Pokuty i niesienia Komunii Świętej chorym. Ten najwyższy trybunał kościelny w sprawach wewnętrznych przypomina, że jeśli chodzi o warunki duchowe dla uzyskania odpustu zupełnego, odwołuje się do wskazań już wydanych w nocie „O sakramencie pokuty w obecnej sytuacji pandemii”, wydanej przez ten Trybunał 19 marca 2020 roku. Zachęcono ponadto kapłanów do trzykrotnego odprawiania Mszy św. w dniu wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, 2 listopada.