Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11. 2018

• Bóg zapłać pierwszym parafianom, którzy przekazali nagrody dla naszych dzieci za systematyczny udział w roratach, ale jest tylko jedna mama do przygotowywania porannego kakao dla dzieci. Liczymy na Was drodzy parafianie.

• Zapraszamy na dzisiejsze wieczorne spotkanie z panem Maciejem Bodasińskim, gdzie pochylimy się nad Nabożeństwem Pierwszych Sobót Miesiąca.

• Dziś spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania o 19.00.

• W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na pierwszą sobotę miesiąca. Jest to nasze wotum dziękczynne za koronację Obrazu MB.

Msza o godz. 7.30 z rozważaniem pierwszo-sobotnim, z komunią św wynagradzającą, adoracja Najświętszego Sakramentu i odmówiony różaniec.

• Za tydzień będziemy gościli siostry Orionistki z Otwocka, które prowadzą ZOL dla przewlekle chorych. Przyjadą do nas z świadectwem swojej posługi jak również z kiermaszem świątecznym, z którego dochód będzie przeznaczony na zakup sprzętu do rehabilitacji.

• Prasa katolicka: w tygodniku IDZIEMY: dalsza część cyklu objaśniającego najtrudniejszą księgę Nowego Testamentu – Apokalipsę, prowadzi ks. prof. Waldemar Chrostowski, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM – dodatek w formie kalendarza na 2019, dla najmłodszych zaś MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z lampionem roratnim, oraz wprowadzenie w tematykę tegorocznych Rorat.

• GOK zaprasza na Cykl Warsztatów Adwentowych w Izbie Regionalnej w Gliniance. Spotkania w cztery kolejne piątki począwszy od 30 listopada. będziemy zgłębiać polskie obrzędy i zwyczaje ludowe związane z adwentem oraz Świętami Bożego Narodzenia. Bliższe informacje na naszej stronie parafialnej.

• Zapraszamy do Siedlec na spektakl muzyczny „Oskar i Pani Róża” w wykonaniu Teatru Tańca Caro, z naszym ministrantem w roli tytułowej. Sztuka ukazuje historię chorego na raka chłopca, który w listach do Boga opisuje swoje życie, jakiego nie będzie mu dane przeżyć. Inscenizację wzbogacono o poruszające piosenki. Wyjazd w środę 5 grudnia o godz. 16.15. Chętnych zapraszamy o zgłaszanie się dziś do zakrystii. LSO ma dofinansowanie z swojego funduszu.

• Przed kościołem znajduje się wystawa plenerowa „Tak powstała Niepodległa”. Zachęcamy do zatrzymania się.