Uroczystość NMP Częstochowskiej – 26.08.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

śp. Stanisława Rybka l.89 z Glinianki.

Pogrzeb w środę o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

  • Dzisiaj Diecezjalno-Gminne Uroczystości Dożynkowe.

O godz.13:00 – msza św. na błoniach kościelnych, której będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Po Mszy Świętej: korowód maszyn rolniczych, biesiada ludowa, tradycyjny obrzęd dożynkowy.

Od godziny 16:00 planowana jest część muzyczno – rozrywkowa.

Nie ma dziś mszy o godz. 18:00.

 

  • Prasa katolicka pod chórem: W tygodniku IDZIEMY: „Tradycja i patriotyzm” w artykule odwołanie się do naszej parafii. a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Rodzina według papieża Franciszka.

 

 

XX Niedziela Zwykła – 19.08.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli trud pieszego pielgrzymowania. Dziękujemy zarówno tym, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę, jak również wszystkim o wielkich sercach, którzy organizowali ze swoich wiosek naszej parafii grupy i przychodzili pieszo do naszej świątyni na wspólną modlitwę. Bóg zapłać pielgrzymom, którzy przyszli 14 sierpnia z parafii Dębe Wielkie i Rudzienko. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie poczęstunku na zakończenie pielgrzymowania. Niech Matka Boża Gliniecka wynagrodzi Wam Wasz trud organizowania i uczestniczenia w tym czasie modlitwy pątniczej.

 

  • Dożynki diecezjalno–gminne 26 sierpnia 2018r.

– o godz. 13.00 (błonia przykościelne) – uroczysta msza św., której będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk

– po mszy świętej: korowód maszyn rolniczych, biesiada ludowa, tradycyjny obrzęd dożynkowy.

– od godziny 16:00 planowana jest część muzyczno- rozrywkowa.  Tego dnia nie ma mszy o  godz.18.00.

Zapraszamy serdecznie w imieniu Wójta Gminy Wiązowna, Pana Janusza Budnego, Gminnego Ośrodka Kultury z Panią dyrektor, Pauliną Sokół, wszystkimi którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia, które odbywa się pierwszy raz w naszej parafii w randze wydarzenia diecezjalnego.

 

  • Prasa katolicka pod chórem. W tygodniku IDZIEMY: wywiad z abp. Markiem Jędraszewskim, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM o wielkim polskim świętym Jacku Odrowążu.

XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • 14 sierpnia przypada 98 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisłą”. Msza św. przy krzyżu upamiętniającym to wydarzenie, odbędzie się w Kopkach o godz. 17:00.

A na zakończenie naszego wspólnego pielgrzymowania msza św. zbiorowa w naszych intencjach o godz. 19.45, Różaniec i o 21.00 Apel Jasnogórski, a następnie mały poczęstunek. Przypuszczalnie przyjdą do nas grupy z parafii Dębe Wielkie i Rudzienko.

 

  • 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę według planu wakacyjnego. Tego dnia odbędzie się także błogosławieństwo ziół i kwiatów.

 

  • Dożynki diecezjalne 26 sierpnia.

Msza św., której będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk o godz. 13:00 na błoniach przykościelnych. Tego dnia nie ma mszy o 18:00.

 

  • Powiat Otwocki zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się 15 sierpnia w miejscowości Kąty w gminie Kołbiel.

 

  • W szczególnym roku 100–lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy na Gminne obchody Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia br., w Wiązownie w kościele pw. św. Wojciecha oraz w Gminnym Ośrodku Kultury.

 

  • Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem tygodniki IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNNY.

BEZPIECZNE WAKACJE NA OBOZACH SKAUTOWYCH 2018

Ponad 50 dzieci z naszej gminy wypoczywało w te wakacje na obozach Wędrowników Mamy Róży – organizacji skautowej działającej przy parafiach. Zaangażowanie wolontariuszy i dobre pomysły zamiast korzystania z oferty komercyjnej sprawiają, że wyjazdy te są bardzo przystępne cenowo, chętnie korzystają z nich m.in. rodziny wielodzietne. Dużo ruchu na świeżym powietrzu, spanie w namiotach, wieczory przy ognisku, nocne warty i harcerska przygoda to nie wszystko. Dla uczestników ważne były też spotkania z ciekawymi ludźmi, edukacja obywatelska i patriotyczna. Pan Tomasz Żurawski opowiadał o odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku i prezentował mundury oraz wyposażenie wojskowe z tamtych czasów, poeta i pisarz Aleksander Rozenfeld wspominał o. Jana Górę OP, zaś Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa opowiadały o tym, jak dzięki oryginalnej reklamie w mediach społecznościowych zgromadziły fundusze na remont prowadzonego przez siebie domu dziecka w Siennicy.

W zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa na obozach pomagały służby mundurowe. Szczególne podziękowania należą się straży pożarnej, która dostarczyła środki łączności, a także na bieżąco przekazywała komunikaty o zagrożeniach meteorologicznych. Strażacy przeprowadzili zajęcia na temat zachowania w przypadku zagrożeń, odbył się ćwiczebny alarm i ewakuacja obozu. Także funkcjonariusze policji pozostawali w kontakcie z organizatorami i czuwali nad przebiegiem wypoczynku.