VI Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018

• Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wczorajsze sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni. Dziękuję za tak liczne przybycie.

• Rozpoczynają się Dni modlitw błagalnych o urodzaje.

• We wtorek 8.05 przypada uroczystość św. Stanisława biskupa męczennika, głównego Patrona Polski. Msza św. wieczorna w intencjach zbiorowych.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny oraz obchody Święta Narodowego 3 Maja 2018

W dniu 3 maja 2018 r. w naszej parafii świętowaliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, połączoną z gminnymi obchodami Święta Narodowego 3 Maja. Przed mszą św. harcerze ZHP  z Malcanowa rozdawali flagi Polski. Podczas Eucharystii w oprawie skautek Wędrowników Mamy Róży ks. Proboszcz mówił o żywej pobożności maryjnej w Polsce i XVI-wiecznej genezie tytułowania Matki Bożej Królową Polski.

We mszy św. uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt gminy Wiązowna, Radni powiatu, Radni gminy, władze oświatowe oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Glinianki, Górek, Malcanowa i Wiązowny, a także szkół naszej gminy. Po niej uczniowie glinieckiej szkoły zaprezentowali barwne widowisko historyczno-teatralne „Wiwat 3 Maja”.